PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=96142}
6,1 17 041
ocen
6,1 10 1 17041
Życie, którego nie było
powrót do forum filmu Życie, którego nie było

Zakonczenie

ocenił(a) film na 5

Przejdzmy od razu do meritum. Ogolnie film przez wiekszosc( bo niestety calego nie widzialem, ale mysle ze wszystko co najwazniejsze zobaczylem) czasu ani mnie ziebil ani grzal. Az do momentu zakonczenia, ktore naprawde bylo dosc banalne. Nie wiem jak wy, ale ja po uslyszeniu ze to ta kolesiowa byla krolikiem doswiadczalnym pomyslalem sobie... ze to wszyscy mieli racje a nie ona! Ze jej dziecka tak naprawde nie bylo, a wspomnienia zostaly jej jedynie wstrzykniete zeby zbadac jak moze sie wyksztalcic np. instynkt macierzynski bez fizycznego urodzenia dziecka. Takie zakonczenie mysle nadawaloby sie o wiele bardziej, a nawet jesli nie- przynajmniej nie jest to typowy hollywodzki happy end.
A ogolnikowo- film sredniawy. 5/10 ?

kozas15

najlepiej jakby się film zakończył gdy głowna bohaterka mówi What a boy? tamten koleś odchodzi... takie by było dające do myślenia i zaskakujące... ale film się niestety zakończył happy endem jak większość... niestety...

lukasz_41

kurde, jestem w stanie zrozumieć konsternację ludzi i pytania, dlaczego w filmie pojawili się jacyś kiczowaci kosmici, ale chyba zakończenie jest najjaśniejszym momentem w filmie! myślę, że twórcom nie chodziło o to, żeby na siłę zakończyć go happy endem. wg mnie mieli coś do przekazania w tym filmie i morałem, który wynika z zakończenia jest to, jak wielka jest miłość matczyna. przecież mimo tego wszystkiego, co kosmita jej zrobił, mimo tych dziwacznych piorunów, mimo ponownego wymazania pamięci, Tally udaje się przypomnieć sobie syna! tak głęboko siedzi w kobiecie miłość do dziecka!
czy to jest aż tak trudne do wychwycenia?

ocenił(a) film na 7
Konopia

Zgadzam się z Konopią ;]
Do jej wypowiedzi dużo dodać nie mogę, bo również uważam, że chodziło o miłość matki do dziecka. Ona mimo wszystko nie zapomniała, a więź między matką a dzieckiem jest największa na świecie...


Co do kosmitów... bez komentarza ;)
Pozdrawiam!

ocenił(a) film na 6
kate88_2

"Więź między matką a dzieckiem jest największa na świecie" - ten morał nie jest trudny do wychwycenia. Moim zdaniem film jest kiepski, ponieważ cała fabuła sprowadza się do tej prostej myśli, którą zresztą uważam za wielce pretensjonalną (matki porzucające swoje dzieci na śmietnikach, kobiety traktujące aborcję jako zwykły zabieg). Samą matczyną miłość uważam za piękną, ale sposób jej pokazania w tym filmie uważam za kiepski - łopatologiczny i niemalże całkowicie nieżyciowy.

Wiem, że SF rządzi się swoimi prawami (to w końcu mój ulubiony gatunek filmowy), ale to nie może być usprawiedliwieniem każdego zarzutu. Jest sporo efekciarskich SF które czarują jedynie dekoracjami i efektami, ale są też takie które poruszają w poważny sposób tematykę rozwoju nowoczesnych technologii ("Gattaca"), problemy społeczne ("Dystrykt 9"), czy też próbują kształtować życiowe postawy ("Mój własny wróg"). "Życie, którego nie było" nie trafia do mnie pod żadnym względem. Dość wysoka w kontekście tych słów ocena filmu wynika jedynie z gry Julianne Moore, dobrej strony technicznej produkcji oraz pierwszej godziny która miała zadatki na dobry thriller psychologiczny.

ocenił(a) film na 7
kate88_2

Jak to powiedział pewien naukowiec: "ludzie zwykli życiem nazywać wszystko, co stwarza cywilizacje. A czy i bakterie nie są równie żywe co my?". Nie jesteśmy jedyni. Możliwe, że na Europie, Marsie, czy Tytanie istnieją bardzo proste formy życia. A kto wie, może w dalszych układach jest jakieś życie. Oczywiście mogą to być dopiero co jaskiniowcy, lub mogą przeżywać wojnę domową rozwiązywaną za pomocą termonuklearnych wybuchów i broni kwantowej.

Chociaż wasze pełne irytacji słowa "no nie, znowu te bzdury o kosmitach" brzmi niczym średniowieczne "no nie, znowu te bzdury o tym, że Ziemia jest okrągła"

ocenił(a) film na 7
kozas15

Jak ktoś nie oglądał całego filmu, to nie powinien go oceniać.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones